Сьогодні такий матеріал, як МДФ, має дуже широке застосування. Являє собою матеріал з дрібнодисперсних фракцій. Технологія виробництва дуже проста: частинки дерева середньої щільності спресовуються під величезним тиском.
З МДФ роблять різні меблі, а також міжкімнатні двері, стінові панелі, ламінат. І якщо у вас в будинку є такі вироби, ви можете перефарбувати їх поверхню своїми руками.
З даної статті ви дізнаєтеся від А до Я про те, чим грунтувати МДФ, як виконувати роботи з фарбування МДФ і які лакофарбові матеріали підходять для цих цілей. А також про те, як правильно підготувати поверхню до фарбування - це найважливіший етап, який не можна пропускати.
Чи можна фарбувати МДФ?
Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти, навіщо взагалі це може знадобитися. Сам матеріал має середню або низьку щільність і згодом з багатьох причин на поверхні можуть з'являтися різні дефекти, як подряпини, вигорання на сонці, втрачається глянець. Все це псує зовнішній вигляд виробу. І тоді власник замислюється над тим, як виправити ситуацію і при цьому не міняти МДФ повністю.
Є ряд причин, через які потрібно фарбування МДФ в домашніх умовах:
-
Будь-які механічні пошкодження. Будь-які вироби з МДФ мають тонкий шар ламінованого паперу, який від удару може лопнути, оголивши серцевину виробу;
-
Вигорання кольору. В умовах, коли на поверхню МДФ постійно потрапляють сонячні промені, вона вигорає. До того ж поверхня втрачає свій глянсовий блиск, зовнішній вигляд;
-
Скачки градусів також негативно позначаються на МДФ. Це матеріал, який складається з деревних фракцій, а дерево, як відомо, добре вбирає вологу. А тому виріб з МДФ може деформуватися і розбухати. І, навпаки, при сухому повітрі МДФ висихає і розтріскується. Клейова речовина в складі матеріалу при підвищеній вологості втрачає свої властивості, що призводить до відшарування паперу, стружки.
Якщо ви зіткнулися з такими проблемами, ви можете самі все виправити. Щоб правильно пофарбувати МДФ, потрібно провести ще ряд підготовчих робіт. До того ж вам слід мати такі пристосування:
- для нанесення грунтового шару і фарби на меблеві фасади найкраще використовувати краскопульт;
- також відмінно з роботою справляється пензлик з м'яким, але пружним ворсом. Особливо, якщо є фрезерування МДФ;
- для виробів без фрезерування підійде валик.
Грунтовка МДФ під фарбування
Технологія фарбування МДФ включає кілька етапів. І перший - це грунтовка. Але перш, ніж її проводити, необхідно підготувати поверхню, відшліфувати, видалити гострі кромки і знежирити поверхню. Якщо є якісь тріщини, їх потрібно зашпаклювати. Після висихання матеріалу, поверхню потрібно ще раз відшліфувати.
Чим грунтувати МДФ перед фарбуванням? Грунтовка має кілька етапів. Першим використовується грунт-ізолятор, що розпилюється з фарбопульта з розрахунком 100 грам на м2. Але це відноситься до не ламінованим виробам. Інакше даний етап можна пропустити.
Цей етап необхідний для того, щоб фарба або лак не усмоктувалися і не просідали через якийсь час. Грунтовка як би заповнює собою всі дрібні нерівності і западини. Після того, як вона висохне, покриття знову потрібно зашкурить.
Другим шаром йде білий поліуретановий грунт. Витрата - 150 грам на м2. При цьому сохне він довго - близько 24 годин.
Все це робиться краскопультом, але, якщо його немає, можна взяти і кисть. Перший шар роблять уздовж, а другий - поперек першого.
Чим можна фарбувати МДФ?
Перш ніж фарбувати МДФ фасад в домашніх умовах, потрібно підібрати правильні матеріали для цих цілей. Варто пам'ятати, що фарбування повинно виконувати приблизно при + 20С і вологості повітря 50-80%. Для цих робіт не підійдуть всі фарби, адже МДФ - це, по суті, дерево, а тому і фарба повинна бути розрахована саме на цей матеріал. Сюди входять:
-
водоемульсійні склади (на водній основі). Найчастіше використовуються для значних обсягів роботи;
-
склади на основі алкідних емалей. Покриття виходить стійким до потертості, але при цьому може легко вигоріти на сонці;
-
матеріали з силікону. Мають водовідштовхувальні характеристиками і витримують вплив високих температур;
поліуретанові емалі; -
поливинилацетатні матеріали - підходять тільки в тому випадку, коли виріб не схильний до великих навантажень або пошкоджень;
склади на основі масла - володіють вологостійкістю; -
акрилово-силіконові склади. Вони витримують пошкодження, а також не допускають розмноження шкідливих мікроорганізмів;
особлива фарба для МДФ фасадів; -
також багато хто віддають перевагу порошковому фарбуванню - вона міцніша, і покриття виходить рівнішим.
Будь-яка фарба для меблевих фасадів та інших виробів з МДФ має бути високоякісною і максимально не шкідливою для людини і навколишнього середовища. Так ви можете бути впевнені в тому, що виріб прослужить вам довго і збереже свій первозданний вигляд.
Наноситься все це краскопультом, але, якщо його немає, підійдуть і пензлик. Однак з краскопультом покриття виходить більш рівномірним і рівним.
Нанесення фарби
Даний етап, насправді, дуже простий. Спочатку вам необхідно підготувати лакофарбовий матеріал за інструкцією, запропонованої компанією-виробником. Потім вам потрібно взяти краскопульт і налаштувати його так, щоб він розпилював матеріал на невеликі ділянки. Так ви зможете економити фарбу, а саме фарбування буде більш якісним.
Починати фарбувати меблі з МДФ і інші вироби слід з найбільш проблемних місць, як, наприклад, з тріщин або ушкоджень. Бажано фарбувати в кілька шарів, даючи кожному з них ретельно просохнути.
Лакування