Лист фанери – це склеєна з декількох шарів деревної шпони плита. Для її виробництва використовують різні породи листяних і хвойних дерев. Найбільш якісною є фанера з берези, яку своїм клієнтам пропонує компанія Tlok, найбільш дешевою - з хвойних дерев.
Основні види будматеріалу
Вибір фанери залежить від того, де вона буде застосовуватися:
- Фанера вологостійка ФК - екологічний матеріал, оскільки при виробництві використовують клейовий склад на основі карбаміду. Він допускається при обробці житлових кімнат, в автомобілебудуванні, виготовленні меблів і тари. Ця фанера міцна і проста в обробці. Клас водостійкості - середній.
- Фанера водостійка ФСФ відрізняється високим рівнем вологостійкості, оскільки при виробництві використовують клей зі смолами формальдегідів. У матеріалу хороша зносостійкість, міцність. Затребуваний в будівництві, підходить для фарбування і облицювання, але не настільки екологічний, тому його не рекомендується використовувати для внутрішніх робіт.
- Фанера ламінована ФОФ - матеріал, поверхня якого покривається ламінованою плівкою, що збільшує вологостійкість, механічну міцність і зносостійкість. Може застосовуватися для облицювання і фарбування.
- Бакелітова фанера ФБС або ФБВ - характеризується підвищеною зносостійкістю, огнеупорностью, водостійкість і стійкістю до різких перепадів температури. Його міцність порівнюють з низьколегованої сталлю. Стійкий навіть до впливу морської води!
Найбільшою затребуваністю користується фанера ламінована, оскільки вона - доступна за вартістю, але відрізняється гідними експлуатаційними характеристиками.
Стандартні розміри фанери
Параметри регламентуються ГОСТом 3916.1-96.
Стандартна довжина становить 2440 мм, ширина ж - 1220 мм. Але одним з найбільш затребуваних форматів є 1525 × 1525 мм. Проводять і з іншими параметрами. Можуть випускатися листи 1220х1220 мм і 1525х1220. А максимальна довжина листа, яку пропонує абсолютна більшість виробників, становить 3660 мм, але це вже йде великоформатних матеріал.
Товщина залежить від розміру шпону, а також від кількості
вміщуємих шарів. ГОСТ стверджує мінімальну кількість шарів, які повинна містити фанера певної товщини:
- при товщині 3 мм фанера повинна складатися мінімум з 3 шарів;
- при товщині 6 мм - мінімум 5 шарів;
- при 9 мм - 7 шарів;
- при 12 мм - 9 шарів;
- при 15 мм - 11 шарів;
- при 18 мм - 13 шарів;
- при 21 мм - 15 шарів;
- при 24 мм - 17 шарів;
- при 27 мм - 19 шарів;
- при 30 мм - 21 шар.
Слойность матеріалу товщиною 35 мм і 40 мм не регламентується ГОСТом, такий будматеріал виробляється за погодженням із споживачем.