Опалубні роботи в будівництві, мабуть, одні з найбільш важливих та відповідальних, тому що від того, як залитий фундамент, залежатиме не тільки надійність і довговічність будівлі, - від правильності виконання цих робіт залежать і людські життя. Саме тому опалубка повинна бути правильно сформована і правильно залита. Вагові навантаження, які припадають на опалубні конструкції досить значні.
У загальне вагове навантаження входить і вага самих комплектуючих, і вага бетонної суміші. А це означає, що матеріали, які будуть застосовуватися для заливки опалубки, повинні бути максимально міцними. Саме деревина берези має дуже високу міцність, твердістю і щільністю поверхні - від 670 до 800 кг / м3, а також унікальну здатністю не втрачати придатності під впливом великих вагових навантажень. Потрібно зазначити, що всі ці властивості березова фанера здатна зберігати навіть за температурних перепадів від мінус сорока градусів і до плюс п'ятдесяти.
Спеціальний папір, який просочують смолами, створює на поверхні ламінованої фанери надійний захисний шар, а воднодисперсна акрилова фарба, якою фарбують фанеру на торцях, захищає від потрапляння води у внутрішні шари матеріалу і продовжує термін служби матеріалу. Наведені параметри вказують на те, що березова ламінована фанера ФСФ відповідає необхідним параметрам і рекомендована до застосування в будівельній галузі, в машинобудуванні, в суднобудуванні, при облаштуванні фінішних підлог, у виробництві ящиків для промислової упаковки товарів. Важливо, не допускати проникнення вологи під плівку матеріалу
.Для чого слід ретельно дотримуватися рекомендацій щодо експлуатації та зберігання даної фанери, які свідчать про те, що транспортувати дану фанеру необхідно тільки в закритих транспортних засобах, щоб незахищені краї не піддавалися потраплянню вологи. Під час стягування пакувальними ременями деревинно-плитних матеріалів, також, слід стежити щоб зовнішній захисний шар фанери не пошкоджувався. Під час розкрою використовувати тільки високу швидкість і низький коефіцієнт подачі матеріалу, а також стрічкові або ж дискові пилки, щоб виключити відколи матеріалу і трансформацію по кутах.
Слід обробляти водно-дисперсною акриловою фарбою будь-які місця свердління або зрізів даного матеріалу та складувати тільки в закритих, сухих приміщеннях. Важливо стежити за ретельним очищенням фанери від залишків бетонної суміші перед наступним циклом заливки бетону, а також просушувати листи фанери. Ось такі, здавалося б, прості правила дозволять, продовжити термін служби матеріалу і заощадити на витратах з бюджету проекту.