Для лакування ДСП існує дуже широкий спектр найрізноманітніших лакофарбових покриттів...
Безперечно, ДСП є не просто одним з найбільш широко затребуваних видів деревинно-плитних матеріалів через свої характеристики і невисоку вартість, але і таким, який можна з легкістю піддати тій чи інші обробці. Лакування, облицювання пластиком або фанерування шпоном запросто створять дизайнерські чудеса з цим, по правді кажучи, непоказним матеріалом. Адже, по суті, сам по собі ДСП в необробленому вигляді - це досить грубі плити з жорсткою неоднорідною поверхнею. Але великий «плюс» полягає якраз у тому, що обробці ДСП піддається запросто і кожен навіть своїми руками може додати цьому матеріалу бажаний зовнішній вигляд.
Ми хочемо поговорити про найбільш простий і поширений варіант обробки поверхні ДСП, який не просто облагородить зовнішній вигляд плит, а й захистить їх від шкідливого впливу руйнуючих зовнішніх факторів навколишнього середовища, а навколишнє середовище - від випаровування формальдегідних смол, що входять до складу ДСП.
Йдеться про лакування. Лакування ДСП хоч і не можна назвати складним процесом, але важливо розуміти, що професійний підхід в даному питанні послужить гарантією найкращого результату. Звичайно ж, лакувати ДСП можна і самостійно, якщо мова не йде про промислові масштаби, але важливо врахувати ряд нюансів, а саме:
- чисту поверхню ДСП плити перед лакуванням, в першу чергу, необхідно гарантувати. Це пов'язано з тим, що поверхня плит досить неоднорідна, а для однаковою по всій поверхні інтенсивності тону лаку слід зробити основу однорідною. Це потрібно тому, що деревинна стружка і смола, що входять до складу ДСП, по-різному вбирають лаки і фарби, що веде до неоднорідного кольору готового виробу в разі, якщо відхилитися від технології і відмовитися від даного етапу обробки ДСП;
- після нанесення грунтовки слід ретельно відшліфувати поверхню ДСП;
- шпаклівка повинна бути виконана не менш ретельно - для того, щоб рівномірно заповнити всі пори і зробити поверхню, що підлягає лакування, максимально однорідною ( шпаклівка наноситься перехресними рухами, після чого поверхня знову шліфується). Даний етап виключно важливий для отримання якісного кінцевого результату;
- безпосередньо лакування деревинно-плитних матеріалів і ДСП, зокрема, виконується в кілька шарів з проміжним шліфуванням кожного нанесеного шару лаку.
Як бачите, етапи процесу лакування ДСП хоч і є, по суті, стандартними, але від чіткості і якості виконання роботи на кожному з них безпосередньо залежить, наскільки Ви облагородите вихідну поверхню матеріалу. Лакування може проводитися найрізноманітнішими лаками, які відрізняються по фактурі ( матові або глянцеві), кольором і характеристиками, що впливає на термін експлуатації меблів чи інших виробів з ДСП. Однак, саме лакування є першим і найбільш простим і бюджетним способом обробки ДСП.