Зазвичай ДСП та ДВП використовують в якості прослойки або основи для ламінату, паркету або ж синтетичних покриттів, однак купити фанеру можна і для настилу в якості готового фінального покриття.
Справа в тому, що саме фанера (зараз мається на увазі не фанера вологостійка) навіть при суттєвому зволоженні після висихання здатна приймати першочерговий вигляд. Звісно, після появи ламінованої фанери, яка за своєю зносостійкістю та естетичними властивостями суттєво переважає такий вид фанери, як фанера ФК, питання вибору матеріалу для кінцевого екологічного покриття підлоги стало зводитися до мінімуму варіантів – особливо в заміських будинках та дачних будиночках.
Однак, повернемось до ДСП. В якості чистої підлоги ДСП використовують вкрай рідко, через здатність цього матеріалу інтенсивно вбирати вологу, а після чого деформуватися.
Та і в цілому підлога з ДСП не досить стійка до зносу і протреться достатньо швидко. Саме тому даний матеріал і використовують в якості прошарку. У зв`язку з цим на ДСП ціна суттєво нижча, ніж на фанеру.
Крім того, для облаштування підлоги можна купити ОСБ плити – також дуже популярний в будівництві матеріал, зважаючи на високу щільність, хорошу вологостійкість та помірну ціну. ОСБ плити найчастіше також використовуються в якості основи під різноманітні фінішні покриття, а в залежності від типу приміщення настил такої підлоги може відбуватися або на бетонну стяжку, або на дерев`яні лаги.